İnsanlar Varolduğundan bu yana birlik ve beraberlik içerisinde olmuşlardır. İnsanların daima birbirlerine ihtiyacı olduğundan dolayı beraber olmak birlikte yaşamak ve birlikte işler yapmak elbette farklılıklar oluşturmuştur. İçgüdüsel olarak birbirlerine korunmaları, hayata tutunmaları açısından ihtiyacı olduğu düşünülsede zaman içerisinde dayanışma ve yardımlaşma ile devam etmiştir. Hayatta olduğumuz sürece bu durum her daim bizimle olacaktır. Beraber yaşam alanı oluşturmak olası dış etkenlerden korunmak dayanışma içinde olmaktır. Aile fertleri bakımından da bu böyledir. Birlik ve beraberliği korumak yanlış giden birşeyler olduğunda müdahale etmek gibi bir takım dayanışma içinde olmak aileyide ayakta tutan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Yalnız kalan bir insanın başarısız ve korumasız olduğu aşikardır. "Birilikten kuvvet doğar" gibi "Bir elin nesi var ? İki Elin sesi var ! Gibi ata sözleri de yaşanmış ve görülmüş olaylar neticesinde bizlere kadar ulaşmıştır. Tabi ki boşuna söylenen sözler değildir.

Hayatımızda bir çok yerde karşımıza çıkan beraberlik durumu ile aslında bizlerde bu hisleri anlamakta zorlanmıyoruz. Örnek olarak tek başımıza sinemaya gitmek yerine iki veya daha fazla tanıdığımızla, dostlarımızla, eşimiz veya sevgilimzle gitmenin ayrı bir yeri olduğu bilincindeyiz. Bu aslında aynı zamanda duygularımızı ve sevgimizi paylaşma yollarıdır. "Yalnızlık Allaha Mahsustur" sözünden de anlayabileceğimiz gibi beraber olmanın önemini daha iyi bir şekilde kavramamızı sağlamaktadır. Arkadşı olmayan insan yoktur diyebiliriz. Her zaman kötü günlerimizde, iyi günlerimizde yanımızda olan arkadaşlarımız bazen ailemizden bile yakın olduğunu görürüz bazen. Onlarla paylaşmak her anlamda hayatımıza farklılıklar getirmiştir.

Bu durumu oyun sektörü farkında olmakla birlikte geliştirmeye yönelik çalışmalar başlatıp 2 kişilik oyunlar piyasaya sürülmüştür. Hala gelişmekte olan 2 kişilik oyunlar günümüzde telefonlarda bile oynanabilir hale getirilmiştir.  Erkeklerin ağırlıklı olarak tercih ettiği 2 kişilik oyunlar arasında spor oyunlarının daha fazla olduğunu bir çoğumuz görmüş veya duymuşuzdur. Bu da oyun dünyasında kazanç sağladığından hızla gelişme kaydetmiş, çoğu oyun kurucularının ekmek kapısı haline gelmiştir.


Sadece tek kişiyle oyun oynamaktan sıkıldıysanız daha ne duruyorsunuz 2 kişilik oyunlarla oyun oynamayı zevkli hale getirmek sizin elinizde. Arkadaşınızla, eşiniz ve dostunuzla Oyun oynamayı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. www.oyunturu.org