İnsanlar küçükten büyüğe kadar  geçmişten bu yana daima oyun oynayarak zamanlarını eğlenceli hale getirmişlerdir. Geçmişte çocukların sokaklarda kendi kendilerine farklı oyunlar bularak eğlendikleri bir çoğumuz biliriz. Büyüklerde çeşitli oyun kağıtlarıyla, ahşaptan yapılmış okey oyunları gibi bir çok oyunları oynamış ve oynamaktadırlar. Günümüzde bu oyunlar bilgisayar ortamında çocukların eğlence bakımından olsun öğrenme bakımndan olsun hayatımızda farklılık oluşturduğunu bilmekteyiz. Aradığını kolayca bulup eğlenmenin tadına varmışlardır.

Yetişkinlerde zamanla geliştirilen oyunların müptelası olmuş boş zamanlarını değerlendirmek için veya sıkıldığında kafa dağıtmak için oyunlara yönelmişlerdir. Yetişkinlerin ve çocukların her zaman karşısında oyun oynayabileceği kişileri bulması oldukça zordur. Bu bakımdan internet üzerinden oyun oynamak ve karşısına bir veya bir çok kişi bulması basit hale gelmiş istediği zaman oyun oynama olanağına sahip olmuşlardır. Hızla gelişmekte olan oyu sektöründe 3D Oyunların piyasaya çıkmasıyla oyun oynamayı daha da zevkli hale getirmesi oyuncu kitlesine yönelik çıtayı daha da yükseltmiştir. Hızlı bir şekilde gelişen 3D oyunları internet sitelerinde kullanmaya başlanması eğlence sağlamakla birlikte daha çabuk ulaşılabilir hale getirmesi memnuniyeti arttırmıştır. Bu siteler arasında iddalı olan www.oyunturu.org çeşitli ve birbirinden güzel 3 boyutlu oyunları kategori halinde sizlere sunmaktadır. Sürekli güncel tutulan sitemizde 3D Oyunları rahatlıkla oynayabilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Oyunların 3D olması gerçeği yansıttığı için diğer oyunlardan farklı bir yer tutmuştur. Zamanla oynanan oyunlardan sıkılarak gerçeği yansıtan oyunların tercih edilmesi gayet doğal bir durumdur. Grafiklere, ses kalitesine ve bir çok detaya önem verilmesi seçicilik durumu ön plana çıkmasıdır. 3D Oyunlar gerçekçilik barındırdığından oyuncuyu tatmin etmiş ve tercihleri arasında olmuştur. Rahatlıkla bütün oyunları bulabileceğiniz sitemiz www.oyunturu.org ile tura başlayabilir eğlencenin tadına varabilirsiniz.