Antik çagda yaşayan büyük yaratıklar hakkında bilgi sahibimisiniz? Bu yaratıklar sizce ne olablir tahmin edebiliyormusnuz? Uzun yıllar önce nesli tükenen yaratıklardan bahsediyoruz. Yani dinazorlar, onlar çok büyüklerdi karanlık ormanlarda yaşayan vahşi yaratıklardı. Onlarında bir amacı, yaradılış gayeleri vardı. Tabi bu canavarlar sadece bir çeşit değildi, birçok çeşitleri vardı. Uzun yıllar boyu dünyaya hüküm sürdüler ve yaşadılar. Tahmini 150 yıl yaşadıkları tahmin ediliyor. Daha sonra nemi oldu ? Dünya üzerine büyük bir meteor parçası çarptı ve dinazorların sonu gelmiş oldu.

Şöyle bir düşündüğümüzde insanlar var iken dinazorlarda olsaydı ne olurdu ? Fazla düşünmeden aklımıza bir sürü şeyler gelmeye başladı bile. Bunlar insanları yemesi, insanların evlerini, binaları, arabaları ve birçok şeyimizi kaybedeilir hatta yaşamamıza imkan olmazdı değil mi? Karşınızda dinazor olduğunu düşünün mesela...

Şimdi onların sokaklarda yürüdğünü, her an karşımıza çıkabileceğini hayal edelim! Oyun yapımcıları bunu sizin yerinize düşünmüş bile... Birçoğumuz onları beyaz perde de görmüştür, bazılarımız ise müzelerde. Daha sonra dinazor oyunları olarak karşımıza çıktı ve oyunseverlerin dikkatini çekti. www.oyunturu.org adresinde en yeni ve güzel dinazor oyunlarını sizler için seçiyor, sizlere kaliteli oyun oynama olanağı sağlamaya çalışıyoruz.