Zombiler genel olarak filmlerde karşımıza çıkmıştır. Filmlerin vazgeçilmezi haline gelen zombi filmleri izleyicileri tarafından da sevilmiş heyecanla izlenmektedir. Genellikle bilimkurgu ve korku kategorisinde olan bu filmler giderek oyun dünyasında da yerini almıştır. Oyun yapımcıları tarafından çeşitli zombi oyunları piyasaya sürülmüş ve filmleri kadar ilgi görülmüştür. Bildiğiniz gibi zombiler insanlara saldırır ve insanlar onları yok etmeye çalışır. Zombi eski tarihlerden bu yana yaşayan ölü anlamında kullanılmıştır. İnsan görünümde fakat yüzleri, elleri, ayakları ve bütün vücutlarında yaralar ve yırtıklar vardır. Bazen korkutucu gelsede zombi oyunlarında korkudan ziyade eğlenceli olanları da vardır. Zamanla alışıldığında bu tür oyunları oynamaktan kormayacağınızı belirtmek isteriz. Olağan oyunlardan sıkılarak değişiklik yönünde zombi oyunları arayışına giren oyuncular çoktur.

Hızla gelişen  teknolojiyle birlikte oyunlarında gelişmesi kaçınılmazdır. 3D zombi oyunları gelişen teknolojiyle daha profesyonel oyunlar üretilmiş oyuncuları şaşırtmayı başarmışlardır. 3D oyunları içerisinde  zombi oyunları 3 boyutlu şekilde bilgisayarınıza kurduğunuz oyunların kalitesinde indirmeden kolaylıkla oynayabilirsiniz. Tabi her zaman zombilere karşı olmamız gerekmiyor. Zombileri yöneteceğimiz ve insanlara karşı savaşacağımız oyunlarda bulunmaktadır. Amaç standardın dışına çıkmak her zaman için oyunculara değişiklik yapmaktır. Aynı türden oyunları oynamak insanları zamanla sıkar bu bakımdan üretici olmak oyunculara istediğini vermek te kolay bir iş değildir. Bu zorluğa rağmen harikalar yaratan oyun üreticileri insanların memnuniyetini gördüklerinde bu onları mutlu etmiş ve daha çok çalışmışlardır.

Ateşli zombi oyunlarında kafadan vurulan zombilerin daha çabuk öldüğünü tecrübe etmişizdir. Bilmeyenlerde böylece öğrenmiş oldular. zombi oyunları içerisinde zombi ezme gibi zombileri avlama gibi oyunlar gerçekten kaliteli yapılmış bizlerin dikkatini çok çabuk çeken oyunlardır. Bu kategoride gezinti yapmanız ve oynayacağınız oyunlardan sonra sizinde ilginizi büyük ölçüde çekeceğinden eminiz. www.oyunturu.org adresinde tura başlayın, oyunları keşfedin ve sıkılmadan eğlenceli zaman geçirin. Büyük küçük bütün yaş guruplarına hitap eden oyunlar sizi bekliyor.